Pierniczki Świąteczne i nieuczciwa konkurencja

Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzania do obrotu gospodarczego opakowania Pierniczków Świątecznych marki Gellwe, które niewiele różni się od opakowania Pierniczków firmy Dr. Oetker Polska. Ci ostatni zarzucili właścicielowi marki Gellwe, firmie FoodCare, czyn nieuczciwej konkurencji.
Wspólne elementy opakowań to między innymi: zielone tło, oznaczenie producenta na górze po lewej stronie, nazwa „pierniczki” napisana białą czcionką, element graficzny przedstawiający stos pierniczków dekorowanych białym lukrem czy wizerunek etykietki, na której na czerwonym tle są umieszczone informacje dodatkowe.
Sąd zakazał używania w obrocie gospodarczym dla produktu w postaci pierniczków w proszku opakowania – w jakiejkolwiek formie i o jakiejkolwiek gramaturze, wymieniając w komunikacie między innymi powyższe wspólne elementy. Zagroził także nakazaniem zapłaty kary 10 tysięcy złotych za każdy przypadek naruszenia przez FoodCare powyższego zakazu poprzez dalsze używanie tego opakowania w obrocie gospodarczym.Source:
https://pixabay.com/pl/photos/pieczenie-piec-sweet-deser-pyszne-4651363/ (zdjęcie główne)
https://nowymarketing.pl/a/30021,sad-zakazal-wprowadzenia-do-obrotu-gospodarczego-opakowania-swiatecznych-pierniczkow-marki-gellwe
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sad-zakazal-sprzedaz-pierniki-swiateczne-gellwe
https://biznes.wprost.pl/handel/10396385/pierniczki-w-sadzie-dr-oetker-wygral-gellwe-z-zakazem.html
https://www.oetker.pl/pl-pl/nasza-firma/biuro-prasowe/nowosci-biuro-prasowe/nowosc-biuro-prasowe/n/Unternehmens-News/Postanowienia-Sadu-Okr%C4%99gowego-w-Katowicach (obrazek porównujący opakowania Pierniczków)