Straty wizerunkowe w FC Barcelonie po odejściu Leo Messiego

Jednym z największych i najciekawszych newsów ostatniego tygodnia w świecie sportu była informacja o zmianach w klubie FB Barcelona i odejściu Leo Messi. Lionel Andres Messi znany światu jako Leo Messi, który związany był z klubem od 2000 roku, postanowił go opuścić.  

Klub stracił nie tylko ikonę footballu, ale także prestiż związany z zawodnikiem znanym na całym świecie. Messi kojarzy się przecież z piłką nożna i napędza sprzedaż dla klubu. FC Barcelona będzie musiała stawić czoła fatalnej sytuacji finansowej związanej z utratą kapitalna. Analitycy szacują stratę w wysokości 17 milionów euro w dni meczowe co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ, to dla niego kibice gromadzili się licznie na trybunach. Klub ucierpi też z powodu spadku liczby sprzedanych koszulek. To właśnie koszulka z jego nazwiskiem i numerem 10 pojawiała się najczęściej w oficjalnych sklepach Barcelony.  

Wśród licznych klubów zainteresowanych współpracą z argentyńską sławą wyścig wygrało Paris Saint Germain. Rozpoczął się szał, a kibice już cieszą się na kolejne spotkania z Messim na wieść o tym, że będą mogli oglądać gwiazdę piłki nożnej w swoim klubie.  

Działania podejmowane przez zarząd drużyny ze stolicy Katalonii w zakresie kreowania pozytywnego wizerunku klubu w oparciu o rozgłos znakomitego napastnika w postaci Leo Messi mają wpływ na to jak jest on spostrzegany, a działania te były do tej pory skuteczne. Jak więc klub otrząśnie się po takiej stracie?  

Source: 

https://sport.tvp.pl/55283594/leo-messi-odchodzi-z-fc-barcelona-ile-straci-klub-analiza-finansowa-brand-finance
https://www.sport.pl/pilka/7,65082,26250506,barcelona-nie-chce-spotkania-z-messim-odejscie-z-klubu-tylko.html
https://gol24.pl/fc-barcelona-straci-zawrotna-ilosc-pieniedzy-po-odejsciu-leo-messiego/ar/c2-15748568
https://pixabay.com/photos/man-fan-person-football-soccer-290186/