Fatalna premiera PlayStation 5

Masażer do stóp, zabawki, karma dla kota, robot kuchenny, a nawet pusty karton oklejony przeźroczystą taśmą zamiast oryginalnej z oznakowaniem firmy Amazon… Takie fanty otrzymali klienci Amazona, którzy w Wielkiej Brytanii zamówili PlayStation 5. Szokujące zachowanie firmy opisała dziennikarka Bex April May, która dostała frytkownicę zamiast konsoli.  

Rzecznik Amazona poinformował opinię publiczną o tym, że firma bada sprawę, a poszkodowani mogą skontaktować się z pomocą klienta. Klienci mają też możliwość zwrotu pieniędzy. Czy jest to jednak satysfakcjonujące rozwiązanie? Przedstawiciele przedsiębiorstwa handlowego obiecali, że skontaktują się z każdym z klientów, aby rozwiązać problem. Przypuszczalnie konsole zostały skradzione, co wyjaśnia kartony oklejone zwykłą taśmą.  

Choć premiera PlayStation 5 miała miejsce 12 listopada, a w niektórych państwach 19 listopada, to konsola zdążyła się już wyprzedać, a zainteresowanie konsolą gier video stworzoną przez firmę Sony Interactive Entertainment, przerosło oczekiwania producenta. Amazon przeprosił swoich klientów i ma oferować kupony upominkowe w ramach zadośćuczynienia poszkodowanym, jednak niesmak i niezadowolenie po nieudanej transakcji został z klientami, którzy zamiast spędzać wolny czas na grach spędzają go na kontakcie z obsługą klienta, aby wyjaśnić sytuację.  

Source: 
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/klienci-amazon-zamiast-playstation-5-dostawali-zabawki-lub-karme-dla-kota/mpypx83
https://www.gry-online.pl/hardware/klienci-amazona-zamiast-ps5-dostaja-w-paczkach-masazery-do-stop-i/z41edb8
https://planetagracza.pl/ps5-amazon-zamowienia-oszustwo/
https://cyfrowa.rp.pl/biznes/e-commerce/54448-kocia-karma-zamiast-konsoli-ps5-plaga-kradziezy
https://pixabay.com/pl/photos/logistyka-czas-transport-przesy%C5%82ka-852939/
https://twitter.com/flagwithoutwind/status/1329553605892988929
https://twitter.com/antdickens/status/1329745842618699776