Świąteczny pociąg Tyskiego zainspirowany reklamą Coca-Coli?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Firmy w tym szczególnym okresie tworzą reklamy, które dopasowane są do tego magicznego czasu. Kompania Piwowarska zaprezentowała jadący przez Polskę pociąg, w którym ludzie mogą się spotkać i przejść ze sobą na „ty”. Wielu osobom spot skojarzył się ze świątecznymi ciężarówkami Coca-Coli.
W reklamie pełen złocistego trunku czerwony pociąg z białym napisem „TYSKIE” wyjeżdża z Browarów Tyskich i mknie przez Polskę. Gdy zatrzymuje się na stacji, dwóch nieznajomych spotyka się w wagonie barowym i pijąc piwo przechodzi na „ty”. Reklamę kończy hasło: „W święta kolej przejść na TY”.
Spot wywołał mnóstwo skojarzeń z bożonarodzeniową ciężarówką Coca-Coli. W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wypowiedział się na ten temat Tycjan Lewandowski, brand director z Kompanii Piwowarskiej: – Tak, spodziewaliśmy się takich skojarzeń ale muszę zawieść wszystkich podejrzliwych, bo naszą inspiracją nigdy nie była Coca-Cola, co do której mamy ogromy szacunek jako semi-konkurenta – powiedział Lewandowski.


Source:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/swiateczny-pociag-tyskiego-jak-ciezarowka-coca-cola-brak-inspiracji
https://nowymarketing.pl/a/29575,w-swieta-kolej-przejsc-na-ty-swiateczny-pociag-z-piwem-w-kampanii-tyskiego
https://marketingprzykawie.pl/espresso/swieta-kolej-przejsc-swiateczny-pociag-piwem-kampanii-tyskiego/
https://pixabay.com/pl/illustrations/bia%C5%82y-m%C4%99%C5%BCczyzna-odosobniony-model-3d-1740689/
https://www.youtube.com/watch?v=seb5bwkDx-E&feature=emb_logo