Wpadka wizerunkowa Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska umieściła niefortunny filmik w mediach społecznościowych, które przyczyniły się do problemów wizerunkowych gwiazdy. 

Trenerka okryła się złą sławą po umieszczeniu filmiku w kostiumie osoby otyłej na swoim Instagramie i oznaczeniu go hasztagiem #bodypositive.  
Jedną z osób, które zajęły stanowisko w tej sprawie była aktywistka Maja Staśko, która powiedziała, że: ,,Lewandowska nie widzi swoich przywilejów – jako szczupła, bogata osoba nie musiała się zmagać z mnóstwem problemów. Dla niej strój grubej to śmieszna odmiana. Dla innych to ciało, w którym żyją. Ciało, przez które lekarze ignorują choroby, mówiąc „schudnij”; przez które nie dostają pracy; przez które ludzie ich poniżają i uznają za gorszych.” 
Za swoje zachowanie gwiazda przeprosiła publicznie jednak wystosowała pismo do Mai Staśko z groźbą pozwu. Prawniczka Lewandowskiej domagała się usunięcia negatywnego wpisu pod groźba kary finansowej.  
Staśko nie zamierza jednak stosować się do groźby komentując, że gwiazdy nie mają prawa dyktować tego o czym można pisać lub mówić, a jeżeli ostatecznie w sytuacji, kiedy stajemy w obronie słabszych lub pokrzywdzonych zostanie postawiona przed sądem to trudno.  Jakoś to przeżyje, skomentowała Staśko.  
Pomimo przyznania się do winy, Lewandowska wystosowała pozew co zostało bardzo źle odebrane. Działania prawne zaostrzyły sytuację co nie zostało przewidziane przez sztab PR-owy gwiazdy.  
Swoim agresywnym zachowaniem straciła wizerunek sympatycznej dziewczyny, która swoim przykładem motywuje innych do aktywności fizycznej. Czytamy teraz komentarze o krnąbrnej i zadufanej w sobie celebrytce.  
Pod postami Mai Staśko pojawiły się wpisy poparcia, ale też braku zrozumienia w poparciu dla Lewandowskiej, która jak czytamy nie chciała nikogo urazić. Wielu uważa, że wystarczyło przyznanie się do winy i przeprosiny bez eskalacji konfliktu.  


Pozytywny wizerunek gwiazd zapewnia zaufanie co tworzy korzystne relacje i daje ogromne możliwości w postaci wdzięcznej roli autorytetu. To dzięki takiej relacji Anna Lewandowska wybijała się na tle konkurencji utrzymując lojalność fanów. Czy po ostatnim skandalu i groźbach uda jej się utrzymać przy sobie swoich wielbicieli? 
Warto więc się zastanowić czy zamiast wojować lepszym rozwiązaniem byłaby próba pojednania i wyciągnięcia ręki widziana jako akt dobrej woli unikając długofalowego kryzysu wizerunkowego obserwowanego przez tysiące fanów i klientów.  

Source:  

https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Anna-Lewandowska-wycofala-pozew-przeciw-aktywistce-ktora-ja-skrytykowala
https://fashionbiznes.pl/kryzys-wizerunkowy-lewandowskich-z-czego-musza-sie-tlumaczyc-ania-i-robert/
https://www.facebook.com/healthyplanbyann/photos/3291641730955009